czwartek, 12 października 2017

ŚWIECOWANIE USZU


Świecowanie uszu - inaczej konchowanie.
Metoda świecowania uszu wywodzi się z dawnej medycyny ludowej Dalekiego Wschodu oraz Indian Ameryki Północnej. W czasach nowożytnych Indianie Hopi i Cherokee oraz Indianie z Meksyku wciąż używają tej metody. Stosowali je również starożytni Egipcjanie, Hindusi, Tybetańczycy, Chińczycy, Aztekowie, Majowie, a także Słowianie. Aktualnie świecowanie przeżywa swój renesans i jest coraz częściej wykorzystywane.

JAK TO DZIAŁA ?



Zabieg zawsze przeprowadza się na obu uszach. Polega on na wprowadzeniu palącej się ziołowej świecy do zewnętrznego otworu kanału słuchowego klienta, który znajduje się w pozycji leżącej na boku. Ziołowa świeca wykonywana jest ręcznie z naturalnej bawełny oraz wyselekcjonowanego ekstraktu miodowego i wosku pszczelego. Najważniejszymi składnikami leczniczymi są naturalne olejki eteryczne i sproszkowane zioła o ściśle dobranej ilości i składzie.
Podczas spalania się świecy wytwarzane jest podciśnienie w kanale usznym na skutek tzw. efektu komina.
Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii. Ponad 90 % osób odczuwa w tym czasie obniżenie ciśnienia, lekkość odczuwaną w okolicach uszu i w głowie jako główny efekt świecowania.

Ucho ludzkie zawiera około 130 głównych punktów akupunkturowych, połączonych z każdą częścią ciała. Wibracje, które otrzymujemy ze świata zewnętrznego poprzez ucho przenikają do naszego mózgu i stymulują pracę całego organizmu.

Po wyjściu z gabinetu jeszcze przez kilka godzin można odczuwać mrowienie w okolicy głowy. Bezpośrednio po zabiegu należy chronić uszy – w chłodne dni czapką, a w cieplejsze – wacikami. Trzeba też w dniu zabiegu uważać, by do uszu nie dostała się woda, nie można np. iść na basen, pływać, nurkować, a nawet myć głowy. Niektórzy czują poprawę zdrowia czy samopoczucia tego samego dnia po zabiegu. Jeśli jednak dolegliwości były silne, świecowanie należy powtarzać – ilość zabiegów jest indywidualnie ustalana.

Wskazania: schorzenia uszu, gardła, nosa, stany zapalne gardła, migdałków, stany zapalne zatok przynosowych, szumy w uszach różnego pochodzenia, niedosłuch, bóle i zawroty głowy, migreny itp. .

Przeciwwskazania: infekcje ucha, pęknięta błonia bębenkowa, sączące wydzieliny z ucha, np. ropienie, aparaty słuchowe lub implanty, procesy nowotworowe w obrębie głowy, reakcje alergiczne na produkty pszczelarskie, ostre stany zapalne w obrębie głowy, podwyższona temperatura.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz